Balto krāsu lieto augstajos svētkos - Kristus dzimšanas svētkos - Ziemassvētkos, Mūsu Kunga kristību dienā, Sveču dienā, Zaļajā Ceturtdienā, Kristus Augšāmcelšanās svētkos - Lieldienās, Lieldienu laikā, Debesbraukšanas dienā, Trīsvienības svētkos, Marijas pasludināšanas dienā, Jāņa Kristītāja dienā, Erceņģeļa Mihaēla dienā un Visu svēto dienā, kā arī baznīcas iesvētīšanas dienā, baznīcas iesvētīšanas atceres dienā, kristībās, iesvētībās, laulībās, kā arī baznīcas svētkos, kas izteic prieku vai godību. Arī Mirušo piemiņas dienā vai Mūžības svētdienā visbiežāk lieto balto liturģisko krāsu, jo nāve kristīgam cilvēkam nenozīmē drūmu notikumu, ar ko viss beidzas. Balto krāsu lieto, lai baznīcas dzīvē uzsvērtu cerību un iedrošinājumu. Kristus nopelna dēļ Dievs mums ir sagatavojis mūžību, kur valda gaisma un dzīvība. Baltā krāsā ir Svētā Vakarēdiena paramenti - korporālis, palla un purifikators. Nereti baltā krāsā ir garīdznieku amata tērps. Baltu krāsu lieto, apbedījot mirušus bērnus vai draudzes locekļus.
PĀRDOMU VĀRDI
Un pēc sešām dienām Jēzus ņēma līdzi Pēteri, Jēkabu un Jāni un tos veda savrup augstā kalnā. Un Viņš tapa apskaidrots viņu priekšā, un Viņa drēbes tapa spožas un ļoti baltas, kā neviens balinātājs virs zemes tās nevar balināt, un tiem parādījās Ēlija ar Mozu un runāja ar Jēzu. (Mk. 9, 2-4)
PĀRDOMU VĀRDI LIELDIENĀS
Un redz tur sēžam divus eņģeļus baltās drēbēs, vienu galvgalī un otru kājgalī, tai vietā, kur bija gulējušas Jēzus miesas. (Jņ. 20, 12)